55444 55444 .

55444

امام جمعه اصفهان: آيت الله صادقي

 

 

به گزارش ايرنا، آيت الله ' سيديوسف طباطبايي نژاد ' روز چهارشنبه در همايش بزرگداشت آيت الله سيد محمد علي صادقي رئيس سابق حوزه علميه اصفهان افزود: آيت الله صادقي بهترين مصداق عالم شيعه است كه در روايت فوق ذكر شد.
وي اضافه كرد: هرچه ايشان را ملاقات كردم يا در حال درس و بحث بود و يا در راه حرم كه بيشتر با استاد خويش مرحوم آيت الله فاني ارتباط داشت.
مدير حوزه علميه اصفهان در ادامه با اشاره به جايگاه علم و عالم در اسلام، گفت: اميرالمومنين(ع) در مورد علم كلمات فراواني دارند كه مي فرمايند رأس همه خوبي ها علم است.


وي با بيان اينكه علم مورد سفارش اسلام نياز جامعه اسلامي است، افزود: آنچه در روايات به عنوان عالم ياد شده عالم ديني است.
امام جمعه اصفهان از افرادي كه در حوزه هاي علميه تحصيل و معارف اهل بييت(ع) را گسترش مي دهند بعنوان مرزبانان اسلام نامبرد و افزود: اين افراد مرزي را نگهباني مي كنند كه در يك طرف نيروهاي شيطان قرار دارند و مردم را با فريب هاي شيطان آشنا مي كنند تا در دام شياطين گرفتار نشوند.
وي با بيان اينكه حوزه نجف پس از بيرون راندن علماي ايراني توسط صدام ضربه سنگيني ديد، خاطرنشان كرد: بهترين علمايي كه در حوزه نجف زبانزد بودند، ايراني ها بودند و اين علما در كشور پخش شدند و هركجا كه قرار گرفتند منطقه اي را روشن كردند.
آيت الله طباطبايي نژاد با اشاره به اينكه آيت الله صادقي وقتي به اصفهان آمدند، شاگردان خوبي را تربيت كرد، گفت: ايشان تا آخرين لحظه عمر با بركت خود در راه تربيت و روشنگري تلاش كرد.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اصفهان با بيان اينكه علما در كهنسالي نيز دست از ترويج علم بر نمي دارند، بيان كرد: همانطور كه آموزش علم دائمي است و بايد تا پايان عمر تعليم شود، آموختن علم هم دائمي است زيرا تا آخر عمر هرچه تلاش كنيم نمي توانيم قطره اي از علم اهل البيت (ع) را بياموزيم.
وي در توصيه اي گفت: همه ما بايد به اندازه وسعمان براي اسلام تلاش كنيم و براين اساس پيري و بيماري نبايد باعث توقف فعاليت علمي شود و همانطور كه نماز را بايد تا زماني كه جان داريم اقامه كنيم بايد تا پايان عمر فعاليت علمي داشته باشيم.
عضو خبرگان رهبري اظهار كرد: اگر كسي به اندازه وسعش براي خدا كار كند مورد لطف خدا و لطف مردم قرار مي گيرد و خداي تعالي عزت اين مومن را در دل مردم قرار مي دهد.

*** تجليل از مفاخر در دستور كار حوزه علميه اصفهان است
معاون آموزش و پژوهش حوزه علميه اصفهان نيز در اين همايش گفت: تجليل از مفاخر در دستور كار حوزه علميه اصفهان است و اين معاونت، تجليل از بزرگان ديني و محققان و پژوهشگران را وظيفه خود مي داند.
حجت الاسلام و المسلمين ' محسن جلالي' اظهار كرد: معرفي چنين الگوها و اسوه هايي همچون آيت الله صادقي به طلاب جوان و مردم شهر اصفهان را از وظايف خود مي دانيم.
وي با بيان اينكه تقريرات غني از آن مرحوم براي ما به يادگار مانده است، گفت: براساس تلاش يكي از شاگردان آن مرحوم، 17 جلد تقرير از ايشان تهيه شده كه مي تواند منبع خوبي براي طلاب جوان باشد.
معاون آموزش و پژوهش حوزه علميه اصفهان بيان كرد: ستادي براي تنظيم كتب و نگاشته هاي برجاي مانده از آن مرحوم تشكيل شده است.
همايش بزرگداشت بيست و يكمين سالگرد ارتحال آيت الله سيد محمد علي مير محمد صادقي، رئيس سابق حوزه علميه اصفهان روز چهارشنبه در مدرسه صدر بازار اصفهان برگزار شد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۱۸:۱۲ توسط:man موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :